Planning Committee

28 May 2014 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 17 members/vacancies that match search criteria
Conservative
Councillor Robert Allen Member 22/05/2019 - current
Labour
Councillor Mohammed Ayub Vice-Chair 23/05/2018 - current
Independent
Councillor Hanif Darvesh Member 22/06/2020 - current
Conservative
Councillor Samantha Connor Member 22/05/2019 - current
Conservative
Councillor Mudasir Dean Member 28/05/2014 - current
Labour
Councillor Susan Haworth Member 22/06/2020 - current
Liberal democrats
Councillor Roger Hayes (Leader of the Liberal Democrat Group) Member 22/05/2019 - current
UKIP
Councillor Sean Hornby (Leader of UKIP Group) Member 20/05/2015 - current
Labour
Councillor Champak Mistry Member 22/06/2020 - current
Labour
Councillor Nicholas Peel Member 28/05/2014 - current

Other Information