Licensing and Environmental Regulation Committee

28 May 2014 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
Page 7 of 7, Displaying meetings 61 to 67 of 67 meetings found in selected date range
15 October 201914:0017:00Paderborn SuiteScheduled
12 November 201914:0017:00Paderborn SuiteScheduled 
10 December 201914:0017:00Paderborn SuiteScheduled 
07 January 202014:0017:00Paderborn SuiteScheduled 
04 February 202014:0017:00Paderborn SuiteScheduled 
10 March 202014:0017:00Paderborn SuiteScheduled 
07 April 202014:0017:00Paderborn SuiteScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Conservative
Councillor Mudasir Dean Vice-Chair 22/05/2019 - current
Conservative
Councillor Beverley Fletcher Member 22/05/2019 - current
Farnworth and Kearsley First
Councillor Maureen Flitcroft Member 22/05/2019 - current
Labour
Councillor Susan Haworth Member 21/10/2014 - current
Labour
Councillor Hamid Khurram Member 23/05/2018 - current
Labour
Councillor Cliff Morris Member 22/05/2019 - current
Independent
Councillor Debbie Newall Member 21/08/2019 - current
Conservative
Councillor Paul Wild Chairman 28/05/2014 - current

Other Information