Licensing and Environmental Regulation Committee

28 May 2014 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Conservative
Councillor Mudasir Dean Vice-Chair 22/05/2019 - current
Conservative
Councillor Mrs Hilary Fairclough (Deputy Leader of the Council) Chairman 20/05/2020 - current
Bolton Independent Group
Councillor Beverley Fletcher Member 22/05/2019 - current
Farnworth and Kearsley First
Councillor Maureen Flitcroft Member 22/05/2019 - current
Labour
Councillor Susan Haworth Member 21/10/2014 - current
Labour
Councillor Hamid Khurram Member 23/05/2018 - current
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  

Other Information