Health Overview and Adult Social Care Scrutiny Committee

28 May 2014 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
Page 4 of 4, Displaying meetings 31 to 35 of 35 meetings found in selected date range
04 September 201918:0020:00Council ChamberScheduled
30 October 201918:0020:00Council ChamberScheduled 
17 December 201918:0020:00Council ChamberScheduled 
05 February 202018:0020:00Council ChamberScheduled 
01 April 202018:0020:00Council ChamberScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 16 members/vacancies that match search criteria
Liberal democrats
Councillor Doug Bagnall Member 23/05/2018 - current
Conservative
Councillor Derek Bullock Member 21/08/2019 - current
UKIP
Councillor Mark Cunningham Member 17/05/2017 - current
Liberal democrats
Councillor Bernadette Eckersley-Fallon Member 22/05/2019 - current
Conservative
Councillor Mudasir Dean Member 22/05/2019 - current
Labour
Councillor Susan Haworth Member 22/05/2019 - current
Labour
Councillor Mohammed Iqbal Member 28/05/2014 - current
Labour
Councillor Champak Mistry Member 22/05/2019 - current
Conservative
Councillor Diane Parkinson Member 22/05/2019 - current
Farnworth and Kearsley First
Councillor Julie Pattison Vice-Chair 23/05/2018 - current

Other Information