Westhoughton with Chew Moor Area Forum

28 May 2014 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Conservative
Councillor Martyn Cox (Deputy Leader of the Council) Member 28/05/2014 - current
Liberal democrats
Councillor Bernadette Eckersley-Fallon Member 22/05/2019 - current
Liberal democrats
Councillor Deirdre McGeown Member 22/05/2019 - current
Independent
Councillor Anna-Marie Watters Member 28/05/2014 - current
Liberal democrats
Councillor David Wilkinson Member 23/05/2018 - current
Vacancy  

Other Information