Adult's and Health Policy Development Group

28 May 2014 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 14 members/vacancies that match search criteria
Labour
Councillor Mohammed Ayub Member 20/06/2018 - current
Liberal democrats
Councillor Doug Bagnall Member 23/05/2018 - current
Conservative
Councillor Susan Baines Member 23/05/2018 - current
Independent
Councillor David Evans Chairman 23/05/2018 - current
Labour
Councillor Hamid Khurram Member 23/05/2018 - current
Conservative
Councillor Andrew Morgan Vice-Chair 20/05/2015 - current
Labour
Councillor Madeline Murray Member 15/08/2018 - current
Conservative
Councillor Diane Parkinson Member 23/05/2018 - current
Farnworth and Kearsley First
Councillor Julie Pattison Member 23/05/2018 - current
Conservative
Councillor Jacqueline Radcliffe Member 23/05/2018 - current

Other Information