Chief Officers Appointments Panel

28 May 2014 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Page 1 of 4, Displaying meetings 1 to 10 of 35 meetings found in selected date range
07 July 201411:0011:45Lancaster SuiteScheduled
12 December 201415:0016:00Committee Room BScheduled
11 February 201515:0015:30Artillery SuiteScheduled
30 March 201511:0011:30Artillery SuiteScheduled
21 October 201512:3013:30The Chief Executive's Office Second Floor Town HallScheduled
09 November 201514:1514:45Chief Executive's OfficeScheduled
16 November 201511:3012:30Chief Executive's OfficeScheduled
30 November 201511:3012:30Chief Executive's OfficeScheduled
03 February 201612:3013:00Chief Executive OfficeScheduled
15 February 201611:3012:00Chief Executive's OfficeScheduled

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Conservative
Councillor Martyn Cox ( Leader of the Council) Member 22/05/2019 - current
Liberal democrats
Councillor Roger Hayes (Leader of the Liberal Democrat Group) Member 22/05/2019 - current
Labour
Councillor Nicholas Peel Member 20/05/2020 - current
Labour
Councillor Akhtar Zaman Member 22/01/2020 - current
Vacancy  

Other Information