Audit Committee

28 May 2014 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Conservative
Councillor Martyn Cox ( Leader of the Council) Member 28/05/2014 - current
Conservative
Councillor Anne Galloway Member 20/05/2020 - current
Labour
Councillor Susan Haworth Member 21/10/2014 - current
Liberal democrats
Councillor Roger Hayes (Leader of the Liberal Democrat Group) Member 22/05/2019 - current
Labour
Councillor Nicholas Peel Chairman 22/06/2020 - current

Other Information