Anti - Poverty and Housing Policy Development Group

28 May 2014 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 11 members/vacancies that match search criteria
Conservative
Councillor Robert Allen Member 28/05/2014 - current
Conservative
Councillor Martyn Cox (Deputy Leader of the Council) Member 28/05/2014 - current
Conservative
Councillor Mark Cunningham Member 18/05/2016 - current
Labour
Councillor Kevin McKeon Member 09/11/2015 - current
Labour
Councillor Cliff Morris Member 28/05/2014 - current
Labour
Councillor Madeline Murray Chairman 28/05/2014 - current
Labour
Councillor Nicholas Peel Member 18/05/2016 - current
Labour
Councillor Elaine Sherrington Vice-Chair 18/05/2016 - current
Labour
Councillor Mrs Linda Thomas (Leader of the Labour Group) Member 28/05/2014 - current
Vacancy  

Other Information