Children's Services Scrutiny Committee

23 May 2018 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
12
Page 2 of 2, Displaying meetings 11 to 16 of 16 meetings found in selected date range
20 July 202018:0020:00To be advisedScheduled
26 August 202018:0020:00To be advisedScheduled
19 October 202018:0020:00Microsoft Teams Live EventScheduled
07 December 202018:0020:00Microsoft Teams Live EventScheduled 
01 February 202118:0020:00Microsoft Teams Live EventScheduled 
29 March 202118:0020:00Microsoft Teams Live EventScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 17 members/vacancies that match search criteria
Horwich and Blackrod First Independents
Councillor Marie Brady Vice-Chair 20/05/2020 - current
Conservative
Councillor Samantha Connor Member 22/05/2019 - current
Conservative
Councillor Mudasir Dean Member 23/05/2018 - current
Labour
Councillor Martin Donaghy Member 22/06/2020 - current
Conservative
Councillor Beverley Fletcher Member 22/05/2019 - current
UKIP
Councillor Rees Gibbon Member 23/05/2018 - current
Independent
Councillor Paul Heslop Member 22/05/2019 - current
Labour
Councillor Ismail Ibrahim Member 23/05/2018 - current
Labour
Councillor Mohammed Iqbal Chairman 20/05/2020 - current
Independent
Councillor Bilkis Ismail Member 22/06/2020 - current

Appointees

Other Information