Children's Services Scrutiny Committee

23 May 2018 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
123
Page 3 of 3, Displaying meetings 21 to 23 of 23 meetings found in selected date range
06 December 202118:0021:00Council ChamberScheduled
31 January 202218:0021:00Council ChamberScheduled 
28 March 202218:0021:00Council ChamberScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
12
Page 2 of 2, Displaying items 11 to 17 of 17 members/vacancies that match search criteria
Liberal democrats
Councillor Deirdre McGeown Member 22/05/2019 - current
Labour
Councillor Madeline Murray Member 23/05/2018 - current
Conservative
Councillor Diane Parkinson Member 23/05/2018 - current
Conservative
Councillor Dr John Walsh OBE Hon DUniv Member 22/05/2019 - current
Farnworth and Kearsley First
Councillor Lisa Weatherby Member 09/10/2019 - current
Vacancy  
Vacancy  

Appointees

Other Information